Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 12 Ürün

PDKS Nedir?

PDKS, Personel Devam Kontrol Sistemi kısaltmasıdır. PDKS, işletmelerin bünyesinde görev verdiği personelleri sistematik olarak kontrol etmesini sağlar. Personellerin işe giriş ve çıkış saatleri, günlük – haftalık çalışma saatleri, günlük fazla mesaisi, ay içinde aldığı toplam izin, ay içinde yaşanan kesinti ve verilen primler sistem sayesinde tek yerden incelenebilir. PDKS sistemleri bu tür verilerin hepsini kaydeder. Daha önceden yetkilendirilmiş kişiler talep ettiğinde verilerin tamamını görebilir ya da başka bir depolama birimine aktarabilir.

PDKS sistemleri özellikle çok sayıda işçisi bulunan işletmelerin iş yükünü önemli ölçüde hafifletir. Buna orta ölçekli iş yerleri de dâhildir. Diğer türlü her bir personelin giriş çıkışının tek tek kontrol edilmesi, aldığı izinlerin puantaj defterinde tutulması ve fazla mesailerinin günlük olarak not edilmesi gerekir. Ayrıca ay sonunda bunların hesaplanması da yine zaman alan işlerden biridir.

PDKS Sistemler Nasıl Çalışır?

PDKS iki ana bileşenden oluşur. Bunlardan biri sistemin donanımlarını içerir, diğeri ise donanımların çalışmasını sağlayan yazılımlardır. Donanım olarak yüz tanıma, parmak izi, kart okuma ya da göz tarama modellerinden biri tercih edilebilir. Her markanın farklı türlerde bu tür donanımları içeren cihazları vardır ve hepsi kullanışlıdır.

Elektronik kart en çok tercih edilen sistemdir. Kartlar, her bir personele özgü bilgilerin yüklendiği manyetik bir üründür. Genel olarak işletmeler hem turnike girişinde hem de çıkışında kartın okutulmasını ister. Bu sayede işe giriş çıkışlar dijital olarak kontrol edilebilir hale gelir.

PDKS sistemlerinde kullanılan diğer bir yöntem parmak izi okumadır. Sisteme öncesinde tanıtılan parmak izleri ile giriş çıkışlar yapılır. Yine her bir personel için ayrı ayrı kontrol yapılabilir. Kart okumaya göre avantajı herhangi bir ekstra ürüne gerek kalmadan giriş çıkışların yapılmasına imkân vermesidir. Böylece kartın kaybolması ya da unutulması gibi durumlar yaşanmaz.

Yüz tanıma sistemlerinde ise işlemler daha hızlıdır. Kapı girişine yerleştirilen kameralar ile daha önceden yüzü sisteme kaydedilmiş personellerin giriş çıkış bilgisi sisteme girilir. Parmak okumada ya da kart okumada olduğu gibi bir işlem yapılması gerekmez. Kamera çok hızlı şekilde yüz taraması yapar ve onay verir.

PDKS modelleri bunları tek tek içerebileceği gibi aynı anda 3 özelliği içeren modeller de bulunur.

En İyi PDKS Modelleri

İşletmeler kendi ihtiyacına göre yukarıda belirttiğimiz PDKS modelleri içinden birini seçebilir. PDKS modelleri arasından seçim yaparken toplam personel sayısının göz önünde bulundurulması sistemden daha fazla verim alınmasını sağlar.

Parmak izi sistemini almak istiyorsanız sitemizde farklı markaların ürettiği cihazları görebilirsiniz. Uygun fiyata alınabilecek parmak izi okuyuculardan biri Proxen’in PS4020 modelidir. Kolayca satın alabileceğiniz cihazda, şifreli terminal ve kart okuyucu özellikleri bulunur. PDKS sisteminde yüz tanıma olsun istiyorsanız ve uygun fiyata bir cihaz arıyorsanız PROXSEN PS-FACE 661’i tercih edebilirsiniz. Cihazda parmak izi ve kart okuma özelliklerinin yanında hızlı ve etkili bir yüz tanıma sistemi de bulunmaktadır.

PDKS Sistemi Fiyatları

PDKS sistemi fiyatları 1500 TL ile 2300 TL arasında değişmektedir. Sitemizde yer alan Proxen ve Zkteco markalarının ürettiği PDKS modelleri ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında PDKS sistemlerinde kullanılan kart, anahtar ve buton ürünlerini de yine kolayca sipariş edebilirsiniz.

PDKS sistemlerinde kullanılan kartların tanesi ortalama 3 TL’dir. Anahtarlıklar ise yine ortalama 4 TL’dir. Bunlardan dışında kart ve parmak okuyucular ise 80 TL ile 290 TL arasında değişmektedir. Bütçeniz dâhilinde PDKS sistemlerine ek olarak bu ürünleri de alarak yedekleme yapabilirsiniz.


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.