Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 48 Ürün

Masaüstü Bilgisayar ve Modelleri

Masaüstü bilgisayar hem kullanım kolaylığı hem de performans olarak birçok kişinin tercih ettiği sistemdir. Yeni bir masaüstü bilgisayar almak isteyen ya da ilk kez masaüstü sistemi satın alacaklar hangi yolu izleyeceğine başlangıçta karar veremeyebilir. Bu yollardan birincisi her bir bilgisayar parçasını tek tek alarak bir kasada toplamaktır. Bunu yaparken alınan parçaların birbiri ile uyumlu olması önemlidir. Hatta alınan donanımsal parçaların birbirinin performansını yükseltecek modellerden olması, harcanacak tutarın daha verimli kullanılmasını sağlar. Bu birçok kişinin tercih ettiği yöntemdir. Biraz zahmetli olsa da özellikle bilgisayardan anlayan ve sistemini bilen kişiler için daha tercih edilebilirdir.

Masaüstü sistemi satın alınırken izlenecek diğer yol ise hazır modellere yönelmektir. Burada alınan kasa içerisinde tüm parçalar yer alır. Kullanıcılar sadece gerekli kabloları birbirine bağlayarak bilgisayarı çalıştırır. Masaüstü bilgisayar seti almak isteyenler kasa yanında monitör de alabilir.

Masaüstü bilgisayar modelleri oldukça fazladır. Seçim yaparken ne amaçla alacağınız ve hangi özellikleri kullanmak istediğinizi göz önünde tutarak uzun zaman yeni bilgisayara ihtiyaç duymadan aldığınız sistemi kullanabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarların bu kadar fazla tercih edilmesinde, toplanan sistemin daha sonradan farklı donanımlar kullanılarak yükseltilebilmesinin de etkisi fazladır.

Her iki yöntem de belli yönlerden avantajlıdır ve tamamen kişisel tercih ile alakalıdır. Eğer kasa, monitör, kablo gibi işlerle uğraşmak istemiyorsanız All in One bilgisayarları da tercih edebilirsiniz.

En iyi Masaüstü Bilgisayar Markaları Nelerdir?

İhtiyacınıza göre en uygun masaüstü bilgisayarı bulmak için sitemizin filtreleme özelliğini kullanarak arama yapabilirsiniz. Doğru bilgisayarı bulmadan önce bilgisayarın ne için alınacağını belirlemek daha doğru olacaktır.

Örnek olarak ofis ve büro için bir bilgisayar alacaksanız HP, Dell ve Lenovo gibi markaları tercih edebilirsiniz. Grafik tasarım, çizim, modelleme ve görsel edit gibi işlem gücü GPU gerektiren bir iş yapıyorsanız yine aynı markaların daha gelişmiş modellerini tercih edebilirsiniz. Bunların yanında kişisel olarak gaming masaüstü bilgisayar istiyorsanız Dell Xps 8940 ve eşdeğeri bilgisayarları inceleyebilirsiniz.

Bunların dışında Technopc, Izoly, Quadro, Dark ve Huawei markalarının ürettiği çeşitli modelleri de yine sitemizde görebilirsiniz. Tüm markaların her ihtiyaca yönelik ürettiği masaüstü bilgisayar çeşitleri web sitemizde mevcuttur. 

Masaüstü Bilgisayar Özellikleri Nasıl Seçilmeli?

En iyi masaüstü bilgisayarlar size fiyat performans açısından yarar sağlayacak modellerdir. Amacınız ve bilgisayarı kullanım şeklinize bağlı olarak sistem parçalarını inceleyip karar verebilirsiniz.

Örneğin orta seviye oyuncu masaüstü bilgisayarı almak istiyorsanız en azından i5’in son nesil işlemcilerinden biri olması faydalı olacaktır. Daha gelişmiş sistem istiyorsanız i7 işlemcileri tercih edebilirsiniz. Bunun dışında oyuncu bilgisayarlarında RAM, SSD ve ekran kartının iyi olması da gereklidir.

Oyuncu bilgisayarlarında en azından 8 GB RAM bulunmalıdır. Bu birçok oyunun orta düzeyde çalışması için yeterlidir. Ancak yeni nesil oyunlar ve mevcut oyunların daha yüksek performans ile açılması için 16 GB ya da 32 GB RAM tercih edilmelidir.

SSD’ler bilindiği gibi veri okuma ve yazma hızını ciddi şekilde artırmaktadır. Bu özelliği FPS oyunları başta olmak üzere, Render işlemlerinde de fayda sağlar. Alacağınız masaüstü bilgisayar modelinde en azından 128 GB SSD olması işinizi rahatlatır. Oyun bilgisayarları için yine en düşük 256 GB SSD yeterlidir.

Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

Sitemizi inceleyerek bütçenize uygun masaüstü bilgisayar modelleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. En ucuz masaüstü bilgisayar fiyatları 2.375 TL’den başlamaktadır. Donanım özellikleri geliştikçe fiyat 29.500 TL’ye kadar çıkmaktadır.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.