Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 15 Ürün

Tek Fonksiyonlu Lazer Yazıcılar

Lazer yazıcı modelleri günümüzde en fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Mürekkepli yazıcılara kıyasla birçok avantaj sağlar. Lazerli yazıcıların çalışma şekli;sayfayı satır satır taramak yerine tek parça olarak basmasıdır. Bu da yazdırma hızının büyük ölçüde azalması anlamına gelir.

Lazer yazıcılarda mürekkep yerine toner kullanılır. Yazıcının özelliklerine göre farklı toner çeşitleri tercih edilir. Hem işletmelerin hem de kişilerin tercih edebileceği iki lazer yazıcı tipi bulunur. Bunlar;tek fonksiyonlu lazer yazıcı ve çok fonksiyonlu lazer yazıcı modelleridir. Her ikisi de çeşitli avantajlara ve özelliklere sahiptir.

Tek fonksiyonlu lazer yazıcılar Mono Yazıcı olarak da adlandırılır. Adından da anlaşılabileceği gibi tek bir işi yerine getiren türlere denir. İlk bakışta bu ifade kulağa sanki “tek fonksiyonlu yazıcı eski teknolojidir” gibi gelse de aslında öyle değildir. Mono yazıcılar belli bir amaca yönelik üretilir ve bu da belli faydaları beraberinde getirir.

Tek fonksiyonlu lazer yazıcılar incelendiğinde sağladığı en büyük avantajın maliyetleri büyük oranda düşürmesi olarak gösterilebilir. Örnek olarak bir işletme sahibi;renkli baskı yapmadan sadece çıktı almak istiyorsa, tek fonksiyonlu lazer yazıcı modelleri içinden birini seçebilir. Bu sayede kullanmayacağı özelliklere sahip ürünler için ekstra bir ödeme yapmamış olur. 

Tek Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Modelleri

Çok sayıda tek fonksiyonlu lazer yazıcı modelleri internette bulunabilir. Doğru seçimi yapmak için hangi amaçla kullanacağınızı ve bütçenizin ne kadar olduğunu önceden belirlemeniz gerekir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi tek fonksiyonlu olması kulağa yeni teknoloji kullanılmayan yazıcı tipleri gibi gelse de öyle değildir. Örneğin bazı markalar uzaktan kontrol edilebilen, bilgisayarsız da çalışabilen yazıcılar üretmektedir. WiFi desteği olan ya da sadece kablo ile çalışan modeller de bulunur.

Örneğin Canon LBP6030 2 modeli hem uygun fiyatlı hem de kullanışlı tek işlevli lazer yazıcı çeşitlerinden biridir. Siyah beyaz baskı için tasarlanmıştır. 18 ppm baskı hızına sahip olan Canon LBP6030 2, 600x600 dpi baskı çözünürlüğüne de sahiptir. Standart A4, ağır kâğıtlar, etiketler ve zarf kâğıt türlerinde baskı yapabilen yazıcı, bu gibi yönleri ile büro ve ofislerde kullanım için idealdir. Ayrıca evlerde dönem dönem çıktı alması gereken kişiler de Canon LBP6030 2 modelini tercih edebilir.

WiFi özellikli mono lazer yazıcı modellerine örnek olarak HP W1A56A M404DW Dubleks Wireless verilebilir. Yazıcının WiFi özelliğinin olması yine ofisler ve bürolar için işleri kolaylaştıracak noktalardan biridir. Ayrıca bu tek fonksiyonlu yazıcı modeli WiFi dışında USB ile kullanıma da uygundur.

Sitemizde bu iki yazıcı modeline ek olarak Canon ve HP markasının farklı model ve çeşitlerini de bulabilirsiniz. Ayrıca yine piyasada tercih edilen tek fonksiyonlu lazer yazıcı modelleri olan Epson, Brother, Kycera, OKI ve Pantum markalarının değişen fiyatlardaki ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Tek Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Fiyatları

İhtiyacınıza göre farklı tek fonksiyonlu lazer yazıcı markalarının farklı modellerini web sitemizde bulabilirsiniz. Tek fonksiyonlu lazer yazıcı fiyatları filtrelemesi yaparak 2000 TL’ye yazıcı alabileceğiniz gibi 4-5 bin TL bandındaki modelleri de tercih edebilirsiniz.

Tek fonksiyonlu yazıcılar ofis ve bürolar için uygundur. Fiyatlarının uygun olması nedeni ile bireysel kullanıcılar da evlerinde rahatlıkla mono yazıcıları tercih edebilir. Bunun yanında toner fiyatları da ucuzudur.

Fax, tarama gibi özellikleri kullanmayan işletmeler ya da kişiler, mono yazıcı tercih ederek yer tasarrufu da yapabilir. Bu modeller genellikle 5-7 kilo arasındadır. Bu nedenle herhangi bir masa üzerine, bilgisayar yanına yerleştirilebilir.


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.