Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 33 Ürün

Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcılar

Teknoloji bu kadar gelişmeden önce yazıcıları kullanabilmek için paralel arabirim gerekirdi. Bu beraberinde birçok sorunu getirdiği gibi aynı zamanda o dönemdeki yazılar çok fonksiyonel de değildi. Zamanla paralel arabirim yerine USB teknolojisi geldi. USB bağlantısı bir önceki teknolojiye göre oldukça kullanışlı olsa da zamanla bu bağlantı da ortadan kalktı.

Günümüzde üretilen yazıcılar artık herhangi bir kablo bağlantısına gerek duymadan kontrol edilebilmektedir. Üstelik bu yazıcılar diğerlerine göre çok daha fazla işi bir arada ve kaliteli şekilde yapabilir.

Ethernet bağlantısı ile yazıcıya aynı anda birden fazla bilgisayar bağlanarak işlem yapılabilir. Çok fonksiyonlu lazer yazıcılar adı verilen bu modeller özellikle işletmelerde büyük avantajlar sağlar. Bunlardan en önemlisi tabii ki zaman kaybını ortadan kaldırarak çok daha kısa sürelerde işlemlerin tamamlanmasını sağlamasıdır. Aynı anda birden fazla bilgisayar bağlanabildiği için tüm çalışanlar kendi bilgisayarlarından yazıcı ile işini yapabilir. Böylece yazıcı kullanması gereken kişiler tek bilgisayarı beklememiş olur.

Çok İşlevli Lazer Yazıcı Nedir?

Çok işlevli lazer yazıcı, “All in One” yani hepsi bir arada olarak da tanımlanır. Adından da anlaşıldığı gibi farklı donanımlara ya da ayrı bir yazıcıya gerek duymadan tüm işlemleri tek yerden yapmaya imkân verir.

Fax, tarama, yazdırma, fotokopi ve fotoğraf baskısı gibi pek çok işlem tek cihaz ile yapılır. Çok nadir olarak bazı yazıcı modellerinde sadece fax çekilebilirken bazılarında ise fax özelliği bulunmaz. Eğer iş yerinizde fax kullanıyorsanız, çok işlevli lazer yazıcı modellerinden fax çekebilen olanını tercih etmeniz gerekir.

Çok fonksiyonlu lazer yazıcı modelleri yazdırma işlemi için içinde kurutulmuş mürekkep tozlarının bulunduğu tonerleri kullanır. Piyasada farklı toner markaları vardır. Çoğu hemen hemen aynı kalitededir ancak işlevleri birbirinden ayrıdır.

Örneğin sadece yazı çıktısı alacaksanız siyah beyaz toner çeşitlerini tercih etmeniz yeterli olacaktır. Ancak renkli baskı yapıyorsanız birden fazla tonere ihtiyaç duyarsınız. Bu tip yazıcılarda genelde sarı, magenta, mavi ve siyah tonerler ile renkli baskı yapılır.

Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yazımızda da belirttiğimiz gibi farklı modellerde ve işlevde çok fonksiyonlu yazıcı vardır. Alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta ise ihtiyacınızın ne olduğudur.

İşletme sahibiyseniz ve düzenli olarak fax çekiyorsanız, All in One modelleri arasından fax çekebilen bir tanesini seçmeniz gerekir. Renkli baskı yapmayacaksanız daha basit modellere yönelebilirsiniz. Bu hem maliyetleri azaltır hem de alınan ürünün daha uygun fiyata gelmesini sağlar.

İşletmeler dışında bireyse kullanıcılar da çok fonksiyonlu yazıcı çeşitleri tercih edebilir. Ancak sadece çıktı ve baskı yapılacaksa tek fonksiyonlu yazıcı tercih edilerek daha ekonomik bir seçim yapılabilir.

Çok Fonksiyonlu Yazıcı Modelleri

Çok fonksiyonlu yazıcı üreten markalar oldukça fazladır. Piyasada özellikle işletmelerin tercih ettiği markalar ise Canon ,Epson, HP, OKI, Lexmark ve Pantum olarak gösterilebilir. Her bir markanın farklı modeli vardır ve ayrı özelliklere sahiptir.

Büyük iş yerlerinde kullanılan yazıcı modellerinden biri Oki MC883DNCT ’dir. Bu modelde A3-A4 tarayıcı özelliği, renkli, baskı, fotokopi, yazdırma gibi tüm işlemler yapılabilir. Sitemizde daha uygun fiyata ve farklı özellikle yazıcı modelleri de bulunmaktadır.

Çok Fonksiyonlu Yazıcı Fiyatları

Çok fonksiyonlu yazıcı fiyatları 2600 TL’den başlar. Donanımı geliştikçe fiyat yükselir. Bireysel kullanıcılar için 3-4 bin TL bandında olan yazıcı çeşitleri yeterli olacaktır. Sitemizdeki yazıcı markalarını ve modellerini incelerken, fiyat karşılaştırması yapmak için filtre özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun dışında daha önceden belirlediğiniz bir bütçe varsa, fiyat arama kısmına bu fiyat aralığını girerek farklı yazıcı modellerini inceleyebilirsiniz.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.