Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 40 Ürün

HD Analog Kamera Nedir?

HD Analog Kamera için AHD kısaltması kullanılır. HD “High Defination” kısaltmasıdır. Analog kameralar kendi içinde bazı özelliklere sahiptir. Bunlardan biri başka herhangi bir donanıma, sisteme gerek duymadan CCTV sayesinde çalışabilmesidir.

HD Analog kamera çeşitleri ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun nedenlerinden biri görüntüleme esnasında herhangi bir gecikmeye neden olmamasıdır. Bu da AHD ile anlık olarak izleme yapılabilmesini sağlar. Ayrıca AHD herhangi bir görüntü kaybına ya da atlamasına neden olmaz. Bu, önemli tercih sebeplerinden biridir.

Analog Kameranın Farkı Nedir?

Analog kamera modelleri de uzaktan kontrol edilebilir. Bu yönü ile IP kameralar ile aynıdır. Cep telefonu, tablet veya bilgisayar ile herhangi bir kablo bağlantısına neden olmadan kamera kontrol edilebilir ve görüntüler izlenebilir. Yine modeline göre HD ya da Full HD görüntü sağlar.

Analog kamera farklarından biri çok daha ekonomik olmasıdır. Ayrıca kullanımı ve kurulumu da basittir. Standart bir güvenlik kamera altyapısını kullanır. Bu da küçük ölçekli iş yerlerinde, ofislerde ve evlerde kullanılmasını sağlar. Düşük maliyet ile anlık görüntü elde edilebilir ve bu görüntüler kısa sürede veri olarak depolanabilir.

Analog Kamera ile elde edilen görüntüler AHD ya da DVR kayıt cihazlarına sorunsuz şekilde aktarılabilir. Aktarma işlemi için kablo kullanılması gerekir.

Bazı kamera modelleri elde ettiği görüntüleri önce dijital veriye dönüştürür ve sonra işlemeye başlar. AHD kameralar ise sensörler yardımı ile görüntüyü elde eder. Bağlı olan ağ üzerinden elde edilen görüntü sinyal işlemcisine iletilir. İletilen görüntüler sonrasında yeniden işlenerek HD ya da Full HD görüntü ortaya çıkar. Bazı modellerde son aşamada elde edilen görüntü kısmen IP kamera görüntüsüne eştir.

HD Analog Kamera Modelleri

Sitemiz üzerinden BLS, Dahua, SPY, Oring, 2K, VGUARD, TTEC gibi markaların üretmiş olduğu birçok HD Analog kamera modelleri rahatlıkla satın alınabilir. Bu markalar haricinde farklı bir markanın ürettiği kameralar da sitemizde yer almaktadır.

Her üründe olduğu gibi HD Analog kamera çeşitlerinin de bazıları gelişmiş bazıları ise daha standart seviyededir. Sizin için en uygun olan model, ihtiyacınızı karşılayandır. Ancak yine de satın alma işleminden önce bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Örnek olarak bir işletmeniz var ve sadece gelen-giden müşterileri görüntülemek istiyorsanız AHD kameraları tercih edebilirsiniz. Bunun için sadece HD görüntü veren cihazlar bile sizin için yeterli olacaktır. Ancak işletmenizde yapılacak her hareketin detayını öğrenmek istiyorsanız Full HD görüntü veren modelleri ya da IP kamera çeşitlerini tercih etmelisiniz. Buna da örnek verecek olursak; analog kamera ile kasaya para konulduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Yoğun bir para destesi yoksa yine ne kadar para konulduğunu ve alındığını AHD ile görebilirsiniz. Ancak para adedi fazla ise ve siz bunların miktarını net şekilde görmek istiyorsanız gelişmiş modelleri tercih etmelisiniz.

 

HD Analog Kamera Fiyatları

HD analog kamera fiyatları yazıda da belirttiğimiz gibi oldukça farklıdır. Hangisinin alınacağı ve ne kadar para verileceği tamamen sizin bütçeniz ve amacınız ile ilgilidir. Sadece bir yeri kayıt altına almak ve basit görüntüleme yapmak için uygun fiyata satışı yapılan AHD kameralarını tercih edebilirsiniz. Bunların fiyatı 100 TL’den başlar ve 450 TL’ye kadar çıkar.

Daha gelişmiş bir AHD istiyorsanız, bütçeyi biraz artırarak DAHUA HAC-HFW1200RP-Z-IRE6 , BLS BL-2MP72IRMT ya da Teacline 4lü Ekran Kamera sistemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Sitemizde yer alan HD Analog kamera fiyatları 100 TL ile 1600 TL arasında değişmektedir.

 

 


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.